top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraHubert Graczyk

Boże Ciało inne niż zwykle

Pandemia koronawirusa sprawiła, że w tym roku uroczystości Bożego Ciała były inne niż zwykle. Bez uroczystej procesji ulicami naszej parafii, dziewczynek sypiących kwiaty, sztandarów i tłumów wiernych. W tym roku było skromniej.


Msza święta rozpoczęła się o godz. 10. Po niej nastąpiła procesja wokół kościoła. Ołtarze w tym roku nie były rozmieszczone tak jak zawsze - na ulicach Cienina

. Dwie stacje procesji były na bocznych ołtarzach w świątyni, dwie pozostałe na placu kościelnym. W obchodach nie brały udziału poczty sztandarowe, a jedynie delegacje z jednostek i asysta. Warto wspomnieć, że do naszej parafii należy 5 Ochotniczych Straży Pożarnych - z Cienina Kościelnego, Cienina Zabornego, Kamienia, Pokoi i Wilcznej.137 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page