top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraHubert Graczyk

I Mistrzostwa Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Ochotniczych Straży Pożarnych

Pierwsza edycja Mistrzostw Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Ochotniczych Straży Pożarnych przeszła już do historii. Czas na podsumowanie...


To było pierwsze tego typu wydarzenie w powiecie słupeckim. Zorganizowało je Ochotnicza Straż Pożarna w Szyszłowie i Kamieniu. Chcieliśmy zaproponować połączenie powtórki procedur Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i integracji między jednostkami.


Do pierwszej edycji zgłosiło się pięć drużyn: OSP Golina I, OSP Golina II (pow. jarociński), OSP Krasne (pow. lubartowski), OSP Ostrowite i OSP Powidz (pow. słupecki). Ekipy musiały zmierzyć się z pięcioma zadaniami, które powstały na podstawie realnych zdarzeń i wspomnień ratowników medycznych pracujących w zespołach wyjazdowych Państwowego Ratownictwa Medycznego.


Lista zadań z jakimi mierzyli się uczestnicy:

  • wypadek komunikacyjny,

  • przemoc rodzinna,

  • próba gwałtu nad jeziorem,

  • bójka na imprezie,

  • poród w lesie.


Zdarzenia były różnorodne i niekiedy skomplikowane, jednak drużyny bardzo dobrze sobie z nimi poradziły. To kolejny dowód na to, że jednostki OSP są dobrze przygotowane do niesienia pomocy innym i są ważnym elementem bezpieczeństwa wewnętrznego w naszym kraju.


Najlepszą drużyną okazała się OSP Golina II. Drugie miejsce zajęła OSP Krasne, a podium zamknęli druhowie z Powidza. Czwarte miejsce przypadło OSP Ostrowite, a klasyfikację zamknęła OSP Golina I. Na wszystkie drużyny czekały pamiątkowe dyplomy, trzy najlepsze otrzymały puchary i sprzęt medyczny.


Po zakończeniu części oficjalnej odbył się festyn dla uczestników, zaproszonych gości i przybyłych mieszkańców.
137 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page