top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraHubert Graczyk

Kolejne alarmy bombowe w powiecie

Dzisiaj (30 września) po raz kolejny służby z naszego powiatu zostały postawione w stan gotowości. Wszystko z powodu maila, który informował o tym, że w szkole podstawowej w Drążnej została podłożona bomba chemiczna. Do tego zdarzenia zostaliśmy zadysponowani kilka minut przed godz. 13.


Dzieci zostały ewakuowane z placówki jeszcze przed naszym przybyciem. Naszym zadaniem było zabezpieczenie miejsca działań ratowniczych. Policjanci po sprawdzeniu budynku nie stwierdzili żadnego zagrożenia i uczniowie mogli wrócić na zajęcia.


Na miejsce zadysponowano 4 zastępy z PSP Słupca i jeden zastęp z OSP Kamień i Drążna. Działania trwały ponad godzinę. Warto wspomnieć, że jest to już 4 alarm bombowy w szkole w powiecie słupeckim. Wcześniej rzekome bomby miały być podłożone w Zespole Szkół Muzycznych i Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy i w szkole podstawowej w Orchowie. Jak informuje rzecznik prasowy KP PSP w Słupcy obecnie podobna interwencja ma miejsce we Wólce (Gmina Strzałkowo).78 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page