top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraHubert Graczyk

Rozdawaliśmy maseczki seniorom

Druhowie naszej jednostki wraz z sołtysem Kamienia, Marianem Balcerzakiem, rozwozili maseczki ochronne dla seniorów. Akcja miała miejsce dzisiaj (23.04) w godzinach przedpołudniowych. Otrzymali je wszyscy mieszkańcy sołectwa Kamień, którzy ukończyli 65 rok życia. W sumie rozdaliśmy 52 sztuki. Zostały one zakupione przez Gminę Słupca.


Przypominamy, że od 16 kwietnia obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa w miejscu publicznym, tj. np. na ulicy, w sklepie, środkach komunikacji publicznej. Te maseczki, które my rozdawaliśmy są wielokrotnego użytku. Tzn. że po użytkowaniu wystarczy je wyprać w gorącej wodzie (w temp. powyżej 60°C) z dodatkiem mydła lub innego środka dezynfekującego.


Instrukcja używania maseczki:


  1. Przed jej nałożeniem dokładnie umyj ręce mydłem i wodą lub płynem do dezynfekcji na bazie alkoholu (min. 70%).

  2. Zakryj usta i nos maską i upewnij się, że między twarzą a maską nie ma żadnych przerw.

  3. Unikaj dotykania maski podczas jej używania.

  4. Aby ją zdjąć - chwyć ją od tyłu za wiązanie (nie dotykaj przodu maski).

  5. Maseczkę jednorazową wyrzuć do kosza, wielokrotnego użytku - wypierz. Umyj ręce mydłem i wodą lub środkiem dezynfekującym. Nie wyrzucaj maseczki do toalety!


Pamiętajmy, że maseczki ochronne nie zwalniają nas z zachowania innych środków ostrożności! Zachowujmy 2-metrową odległość, unikajmy otwierania drzwi za pomocą dłoni, myjmy często ręce.
160 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page