top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraGreta Maciejewska

Szkolą się na przyszłych ratowników

W naszej sali OSP rozpoczął się kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy dla strażaków ochotników z terenu powiatu słupeckiego (25.09). Łącznie w szkoleniach bierze udział 40 druhów. Z naszej jednostki do recertyfikacji (kursu utrwalającego wiedzę z zakresu KPP, do którego podchodzi się co 3 lata, aby przedłużyć ważność tytułu ratownika) podchodzi druh Łukasz Graczyk, Miłosz Kujawa i Wojciech Młodożeniec. Oprócz nich po raz pierwszy do kursu przystępuje nasza druhna Greta Kruszyńska. Poza strażakami z naszej jednostki w szkoleniach biorą udział druhowie z OSP Łomów, Młodojewo, Ostrowite, Piotrowice, Powidz, Szyszłowo i Wilczna. Wszystkim kursantom życzymy owocnych szkoleń i pomyślności na egzaminie.

Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy pozwala na uzyskanie tytułu ratownika zgodnie z art. 13 Ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Jest to najwyższy możliwy stopień przeszkolenia w zakresie ratownictwa, który dostępny jest dla osób nie posiadających wykształcenia medycznego. Kurs ten jest przeznaczony głównie dla osób, które należą do jednostek współpracującym z Państwowym Ratownictwem Medycznym, tj. Ochotnicza Straż Pożarna, Państwowa Straż Pożarna, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, policja, straż miejska, wojsko, straż graniczna. Szkolenia łącznie trwają około 70 godzin. Kończą się egzaminem, który pozwala na zdobycie uprawnień ratownika. Uprawnienia ratownika są ważne przez 3 lata. Po tym czasie należy podejść do egzaminu recertyfikacyjnego.
28 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page