top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraGreta Maciejewska

Udało nam się zebrać 18 litrów krwi!

Za udaną możemy uznać niedzielną zbiórkę krwi w naszej sali OSP (25.10). W akcji wzięły udział 43 osoby, z czego 40 z nich mogło oddać krew. Łącznie dało to 18 litrów tego wyjątkowego leku.


Krew zbierana była dla 6-letniego Adasia Wolnickiego, który choruje na białaczkę mielomonocytową. Jego tata Marcin pochodzi z Młodziejewic (Gmina Strzałkowo). Obecnie rodzina mieszka w Aleksandrowicach, małej miejscowości niedaleko Krakowa. Chłopiec jest leczony w szpitalu Uniwersyteckim Kraków Prokocim. Jak mówi jego tata, aby Adaś żył, co 5 dni musi mieć przetaczaną krew. Jedynym wyjściem z choroby jest przeszczep szpiku. Dawcą będzie jego starszy brat Tomasz. Jednak do tego czasu sześciolatek cały czas potrzebuje krwi.


Zbiórkę zorganizowaliśmy wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi PCK Strażak Kamień, Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu oraz lokalnym Kołem Gospodyń Wiejskich. Wraz z rodzicami Adasia chcemy podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję. Jesteście wspaniali!❤️


97 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page