top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraHubert Graczyk

W mieszkaniu ulatniał się gaz. W środku nikogo nie było.

Do dramatycznych wydarzeń mogło dojść w nocy z soboty (17 października) na niedzielę (18 października) w Cieninie Kościelnym. W budynku wielorodzinnym po dawnej przychodni był wyczuwalny gaz. Na miejsce natychmiast wysłano dwa zastępy z PSP Słupca i jeden z OSP Kamień.

Będąc pierwsi na miejscu zdarzenia przystąpiliśmy do ewakuacji mieszkańców. Użyliśmy detektora gazu, który wykazał jego obecność. Jedno z mieszkań było zamknięte i nikt z niego nie odpowiadał. Nie było pewności czy w środku nikogo nie ma. Po przyjeździe policji za pomocą narzędzia hooligan wyważyliśmy drzwi. Jak się okazało w mieszkaniu były częściowo odkręcony kurki gazowe. W środku nikogo nie zastaliśmy. Sprawą zajmie się policja. Nasze działania trwały około godzinę.

Jeżeli wyczuwacie gaz w pomieszczeniu to pod żadnym pozorem nie włączajcie i nie wyłączajcie światła i innych urządzeń elektrycznych. Nie zapalajcie zapałek, zapalniczek, nie palcie papierosów. Nawet najmniejszy zapłon może doprowadzić do ogromnego wybuchu. Otwórzcie okna, przewietrzcie pomieszczenia, aby zmniejszyć stężenie gazu. Jeżeli jest taka możliwość to zakręcie kurki gazowe i zawór gazu w mieszkaniu. Ewakuujcie siebie i innych. Będąc na zewnątrz zadzwońcie na pogotowie gazowe - numer tel. 992, lub straż pożarną - 998 lub 112.


396 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page