top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraGreta Maciejewska

Walne zebranie sprawozdawcze za rok 2021

Nasi druhowie spotkali się w sobotę (26 marca) na walnym zebraniu sprawozdawczym, aby podsumować 2021 rok i wyznaczyć plan działania na najbliższe miesiące.


Przybyłych druhów i gości przywitał prezes Marcin Balcerzak. Minutą ciszy uczciliśmy zmarłych druhów z naszej jednostki. W 2021 roku pożegnaliśmy: Stanisława Ruminkiewicz, Józefa Kusiołka, Jana Wesołowskiego i Dominika Skowronka; a w 2022: Lucjana Jędrzekaja. Następnie naczelnik Wojciech Młodożeniec przedstawił sprawozdanie z działalności OSP Kamień.


Nasza Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w minionym roku interweniowała nie tylko na terenie gminy Słupca, ale całego powiatu słupeckiego, m.in. podczas dużego pożaru budynku gospodarczego w Młodziejewicach w gminie Strzałkowo. Członkowie JOT uczestniczyli w szkoleniach z ratownictwa technicznego i medycznego organizowanych przez Uniwersytet Opolski. Ćwiczyli w urokliwym Mikorzynie w gminie Ślesin. Brali także udział w szkoleniach na obiekcie po byłej hydroforni w Nowej Wsi. Funkcjonariusze PSP w Słupcy przeprowadzili szkolenia z zakresu pożarów wewnętrznych.


Delegacje z OSP Kamień brały udział w uroczystościach kościelnych i państwowych. Byliśmy zapraszani do szkół i na festyny rodzinne, gdzie prezentowaliśmy nasz sprzęt używany podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, udzielaliśmy instruktaży pierwszej pomocy, a także robiliśmy pokazy ratownicze. Pod koniec wakacji zorganizowaliśmy festyn dla naszych mieszkańców. W listopadzie w naszej sali odbyły się Powiatowe Dni Honorowego Krwiodawstwa. Ochotnicza Straż Pożarna w Kamieniu włączyła się także w dystrybucję ulotek promujących szczepienia przeciw COVID-19. Prowadziliśmy także dalsze prace gospodarcze na naszych obiektach.


W grudniu przyłączyliśmy się w pomoc dla chorego Tymoteusza Kamińskiego ze Słupcy. Młody mieszkaniec naszego powiatu choruje na bardzo rzadką i nieuleczalną chorobę. Boryka się z rdzeniowym zanikiem mięśni. Leczenie chłopca jest bardzo kosztowne. Wynosi ono 9,5 miliona złotych. Nasza jednostka na Facebooku zorganizowała akcję Pompujemy dla Tymka. Nominowani mieli za zadanie wykonać 10 pompek lub przysiadów, wpłacić dowolną kwotę na rzecz Tymka i nominować kolejne jednostki. Nasza akcja spotkała się z dużym rozgłosem zarówno w mediach lokalnych jak i mediach strażackich. W akcję przyłączył się nawet sam Komendant Główny PSP nadbrygadier Andrzej Bartkowiak.


Sprawozdanie finansowe przedstawił skarbnik Henryk Marchlewicz. Franciszek Szrama jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej podsumował jej działania w minionym roku. Następnie naczelnik i skarbnik przedstawili plany na najbliższe miesiące.


Rok 2022 będzie czasem szczególnym, ponieważ 19 stycznia minęło sześćdziesiąt lat od założenia straży pożarnej w Kamieniu. Z tej okazji już 8 maja odbędzie się jubileusz naszej jednostki. Wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Szyszłowie organizujemy wydarzenie, które jeszcze nie odbyło się na terenie powiatu słupeckiego. O szczegółach będziemy informować. W planach mamy malowanie elewacji zewnętrznej części budynku garażowego. Chcemy także pozyskać ubrania specjalne. Cały czas planujemy wspólnie działać z lokalnymi instytucjami, organizacjami i firmami, w tym cały czas dzierżawić pomieszczenia firmie Tech-Poż i sklepowi spożywczo-przemysłowemu pani Joanny Wróblewskiej.


Na koniec głos zabrali zaproszeni goście. Po części oficjalnej na wszystkich czekał poczęstunek.204 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page